Józef Mitura zakończył właśnie okres swojej aktywności zawodowej. Każdy myśli o tym dniu – z nadzieją, z niepokojem, z radością, z refleksją o czasie minionym. Ten moment graniczny w życiu prezesa Banku Spółdzielczego Brodnica nastąpił.
Na Pojezierze Brodnickie przyjechał w roku 1961 r. Kilkanaście lat zbierał doświadczenia, głównie w instytucjach związanych z rolnictwem i administracją samorządową, aż w 1985 roku został powołany na stanowisko prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy.
Blisko czterdzieści lat służył społeczeństwu miasta i regionu, rozwijając bank, umocowując go jeszcze bardziej w środowisku lokalnej społeczności. BS Brodnica stał się jednym z filarów przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego – w mieście i na wsi. Żył tym, rozumiał doskonale potrzeby rodzącego się biznesu i nowego ustroju gospodarczego.
Partnerzy gospodarczy, klienci i kontrahenci, ludzie otoczenia biznesu doceniali działalność banku i jego osobiście. Wielokrotnie spotykały go wyrazy uznania, zaszczyty, na przykład gdy odbierał nagrody ogólnopolskie, regionalne czy resortowe dla banku od przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, od kolegów spółdzielców.
BS Brodnica stał się marką! To oczywiście zasługa wszystkich pracowników banku, którymi miał przyjemność kierować, współpracować z nimi, korzystać z ich potencjału twórczego.
- Darzono mnie zaufaniem, życzliwością, sympatią i cenną radą. Tego nigdy nie zapomnę. Dzięki temu bank był moim życiem – powiedział prezes, który przechodzi na emeryturę ale i do historii polskiej bankowości, szczególnie bankowości spółdzielczej.
Jego następcą został wybrany przez Radę Nadzorczą Banku Aleksander Mikołajczak, sprawny i rzutki menedżer, przez kilka ostatnich lat wiceprezes BS Brodnica.
Pragnąc uhonorować ogromny wkład w budowę pozycji i marki BS Brodnica, Rada Nadzorcza Banku podjęła uchwałę w sprawie nadania Panu Prezesowi Józefowi Miturze tytułu honorowego prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy.
Tekst i fot. Bogumił Drogorób
Napisz komentarz
Komentarze