Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 kwietnia 2025 14:00
Reklama

Żylaki to już nie problem

Żylaki kończyn dolnych są dużym problemem społecznym oraz indywidualnym dla posiadającego je chorego. Małe, siatkowate żylaki i pajączki żylakowe stanowią głównie problem kosmetyczny natomiast te prawdziwe, dotyczące niewydolności dużych żył powierzchownych wymagają leczenia operacyjnego. Skłonność do żylaków jest uwarunkowana genetycznie, jednak nie uprawiając sportu i źle się odżywiając pracujemy na nie całe swoje życie.
  • 23.03.2018 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Żylaki to już nie problem

Z żylakami boryka się około 20 procent społeczeństwa, częściej kobiety, a częstość ich występowania oraz zaawansowanie wzrastają z wiekiem. Żylaki kończyn dolnych są chorymi, niewydolnymi, a tym samym nie spełniającymi swoich funkcji żyłami. – Głównym czynnikiem ich powstawania są dziedziczone skłonności osobnicze wynikające z nieprawidłowej budowy zastawek i ścian żył. Wyróżniamy żylaki wrodzone oraz nabyte, a ze względów klinicznych żylaki prawdziwe, siatkowate oraz pajączki żylakowe – wymienia Andrzej Zieliński chirurg naczyniowy. Nie muszą one nam towarzyszyć przez całe życie. Żylaki kończyn dolnych  należy leczyć. Istnieje wiele metod leczenia, bardziej lub mniej inwazyjnych. Jedną z mało inwazyjnych metod jest operacja laserowa. - Posługuję się laserem od 17 lat. To doświadczenie pozwala mi osiągać  zadowalające chorego wyniki leczenia. Wewnątrzżylna ablacja laserem w porównaniu z innymi metodami małoinwazyjnymi jest metodą stosunkowo najtańszą, co jest nie bez znaczenia dla chorego – mówi dr Zieliński.

Podczas konsultacji lekarz wykonuje badanie kliniczne oraz badanie ultrasonograficzne metodą Dopplera. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa niecałą godzinę. Polega na zamknięciu laserem światła niewydolnego pnia jednej z głównych żył układu powierzchniowego (odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej) kończyny dolnej, oraz skleroterapii zmienionych bocznic, które są widocznymi klinicznie żylakami. Na koniec zabiegu pacjentowi zakładany jest na nogę opatrunek uciskowy. Po zabiegu chory udaje się na nadmorski spacer i jeszcze tego samego dnia wraca do pełnej sprawności.

Klinika leczenia żylaków kończyn dolnych
dr Andrzej Zieliński
ul. Rybacka 15
82-103 Jantar
Tel. 609  602  799

--- Artykuł sponsorowany ---


Kliknij aby odtworzyć

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama