Zapory przeciwpowodziowe
Kiedy stosuje się zapory przeciwpowodziowe? Jest to rozwiązanie przeznaczone do budowania wałów przeciwpowodziowych lub ich podwyższania. Konstrukcja składa się z dwóch rękawów, które opierają się o siebie i zapewniają pełną stabilność. Są one stworzone ze specjalnej folii polietylenowej, przy czym wewnętrzny rękaw wypełnia się wodą, a zewnętrzny jest jego powłoką. To ekonomiczny i niezawodny sposób za zachowanie bezpieczeństwa i zaoszczędzenie czasu oraz pracy ludzi. Plusem jest to, że zapora jest łatwa w użyciu i zapewnia świetne rezultaty zastosowania. Ponadto, można liczyć na niewielki ciężar systemu i łatwość przemieszczania, instalacji i składowania.
Butla kompozytowa
Kolejną propozycją jest butla kompozytowa, znajdująca zastosowanie w wielu sytuacjach. Okazuje się, że kompozytowe butle na sprężone powietrze służą jako uzupełnienie wyposażenia powietrznych aparatów oddechowych. Stosowane są jako pojemniki na mieszankę powietrzną o ciśnieniu roboczym do 300 bar. Zostały stworzone z włókna węglowego, włókna szklanego i żywicy epoksydowej, a wkład jest aluminiowy. Jeśli chodzi o wagę pustej butli kompozytowej, wynosi ona 4,4 kg. Warto podkreślić, że zawór w butli jest zakończony specjalnym gwintem walcowym i odpowiada rygorystycznym normom. Należy go używać wyłącznie z przypisanym gazem. Pokrętła zaworu posiadają osłony gumowe, które mają na celu zabezpieczać przez uderzeniami. :Pamiętajmy o tym, że wszystkie zawory w butlach kompozytowych wyposażono dodatkowo w rurkę z filtrem spiekanym lub rurkę nurnikową.
Łódź strażacka
W wyposażeniu ekipy strażackiej powinna znajdować się także łódź strażacka. Aluminiowa łódź płaskodenna jest przeznaczona głównie do patrolowania osłoniętych wód przybrzeżnych. Posiada opuszczaną, szeroką platformę dziobową, jaka służy do szybkiej ewakuacji. Z kolei przy burtach łodzi znajdziemy obszerne bakisty, na których może siadać obsługa. Proponowana jednostka jest wyposażona kontrolę sterowniczą, zapewniająca wygodną i sprawną obsługę. Co zatem znajduje się w wyposażeniu standardowym łodzi strażackiej? W tym wypadku mamy do dyspozycji kontrolę sterowniczą i układ hydrauliczny, opuszczaną platformę dziobową, trzy ławki na bokach wraz z zamykanymi bakistami, sześć knag aluminiowych i siedzisko dla sternika z zamykaną bakistą. W efekcie użytkowanie łodzi strażackiej staje się proste, efektywne i niezawodne, nawet w wielu trudnych sytuacjach i akcjach ratowniczych.
Jak widzimy, akcesoria strażackie mogą występować w wielu różnych wersjach i mają za zadanie usprawniać codzienną pracę strażaków.