Choć dopiero początek żniw, już teraz zapraszamy do Grudziądza, gdzie 25 sierpnia odbędą się regionalne obchody Święta Plonów.
W programie m.in. kiermasze z ludowym rękodziełem i dobrym jedzeniem, tradycyjny korowód dożynkowy ulicami miasta i przegląd kapel ludowych, wystawa maszyn rolniczych i konkursy na najpiękniejsze wieńce – wszystko na malowniczych błoniach nad Wisłą. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej.
- Rolnictwo się zmienia, opiera się na coraz nowocześniejszych technologiach produkcji, zmienia się też i unowocześnia polska wieś. Nasi rolnicy muszą się odnajdywać w twardych warunkach globalnych rynków i słusznie walczą o godny byt swoich rodzin. Ale piękna tradycja dożynkowa trwa! W naszym regionie jak zwykle wieś świętuje i bawi się wspólnie z miastem. Widzimy się w Grudziądzu w ostatnią niedzielę sierpnia! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.
Starostami dożynek wojewódzkich są w tym roku Maria i Kazimierz Kurzyńscy, którzy prowadzą specjalizujące się w produkcji roślinnej stuhektarowe gospodarstwo rodzinne w Gołębiewie w powiecie grudziądzkim.
Opr. (bd)
Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP.
Napisz komentarz
Komentarze