Nie tak dawno dowiedzieliśmy się jakich bohaterów ma prezydent RP Duda Andrzej. Pokazał ich przed Pałacem Prezydenckim, w pałacu – u siebie, na całkiem prywatnej audiencji.
Powiada się, że każdy ma takich przyjaciół, bohaterów, znajomych (niepotrzebne skreślić) na jakich się zasługuje. Bywa, że wśród znajomych, bohaterów, przyjaciół (nadal niepotrzebne skreślić) ma się przestępców. Jeden z nich, po prawomocnym wyroku nie mówi: gówno mi zrobicie! nie mówi: o, taki rympał! Wystarczy zabieg ze sztuki zwanej pantomimą, gdy pokazuje gest gdzie wszystkich ma.
A społeczeństwo lubi wiedzieć z kim się prezydent Duda Andrzej koleguje, z kim się wita w szczególny sposób i dowiaduje się wszystkiego z filmiku niemal rodzinnego – „Przytulanka z przestępcami”.
Społeczeństwo lubi też wiedzieć nie tylko w jaki sposób prezydent kraju nad Wisłą i partia, która pchnęła go do władzy w Pałacu Prezydenckim, kreują postacie bohaterów. Wszystko to ważne dla ludzi, zwykłych mieszkańców kraju nad Wisłą, którzy za chwilę pójdą zagłosować wedle własnego uznania. Tak jak chcą – i do samorządów lokalnych, i do parlamentu europejskiego.
To będzie ten moment, w którym społeczeństwo powie ponownie SPRAWDZAM – tak jak uczyniło to 15 października ub.r. - moment, kiedy uczciwość po prostu musi wygrać z kłamstwem, dobro ze złem, szczerość z nienawiścią, praworządność z bezprawiem. Nie ma bowiem dwóch porządków prawnych w Polsce, nie ma dwóch systemów praworządności. Jest jedynie porządek prawny i bezprawie!
Patrząc na ostatnich osiem lat, w tym kontekście, postaciami ze wszech miar szanowanymi, bohaterami narodowymi dla demokratycznego narodu polskiego są tacy ludzie jak sędziowie Piotr Gąciarek (zawieszony przez 420 dni), Igor Tuleya (zawieszony przez 740 dni), Monika Frąckowiak (hejt, donosy, szykanowanie rodziny), Krystian Markiewicz (hejt, pomówienia, postępowania dyscyplinarne), Beata Morawiec (zawieszona przez 232 dni, pomawiana i zniesławiana), Paweł Juszczyszyn (zawieszony przez 838 dni, degradacja, szykany), Waldemar Żurek (mobbing, nękanie rodziny, szykany) oraz wielu innych, cichych bohaterów – sędziów, prokuratorów, adwokatów.
Bogumił Drogorób
Napisz komentarz
Komentarze