Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 kwietnia 2025 15:38
Reklama

Ćwierć wieku powiatowej wspólnoty

Ćwierć wieku powiatowej wspólnoty

25 stycznia w auli I LO odbyła się jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Powiatu Brodnickiego.


 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni starostowie z Kujaw, Pomorza, Warmii i Mazur, burmistrzowie i wójtowie z powiatu, parlamentarzyści, wśród których był senator RP Ryszard Bober, radny powiatu w latach 1998-2002, a także przedstawicielka posła Zbigniewa Sosnowskiego, radnego powiatu brodnickiego w latach 1998-2002 i członka Zarządu Powiatu do 16.10.2001. Był obecny również Paweł Zgórzyński, były urzędnik brodnickiego starostwa, a obecnie podsekretarz stanu w MRPiPS. Wojewodę reprezentował jego drugi zastępca Michał Koniuch. Marszałka Piotra Całbeckiego reprezentował Andrzej Potoczek, pełnomocnik ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Oczywiście nie zabrakło pracowników Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz jednostek powiatu. To było przede wszystkim ich święto. 

 

Praktycznie powiaty, po ich likwidacji w 1975 roku, zaistniały ponownie w naszej rzeczywistości 1 stycznia 1999 roku. O tym, jak trudne były początki powiatu brodnickiego po reaktywacji, wiedzą najlepiej pierwsi starostowie Leonard Kowalski i Waldemar Gęsicki oraz radni początkowych kadencji - co zaznaczył w swoim wystąpieniu na uroczystości starosta Piotr Boiński. W opinii wielu samorządowców najtrudniejszym zadaniem było odbudowanie wspólnoty na pośrednim szczeblu podziału państwa.

 

- I to się udało - podkreślił starosta. - Samorząd powiatowy istnieje, okrzepł i zdał egzamin. Funkcjonuje całkiem dobrze. Po 25 latach nikt już nie twierdzi, że powiat to nie jest żadna wspólnota i to jest niewątpliwie największy sukces. Za tym sukcesem stoją ludzie. Bez nich, bez ich zaangażowania, codziennej mrówczej pracy, żaden sukces inwestycyjny, kulturalny, społeczny nie był możliwy.


 

Wielu pracowników starostwa i jednostek powiatu uczestniczyło w jubileuszowej uroczystości i odebrało należne honory. Wicewojewoda Michał Koniuch wręczył nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnią Służbę. Medalem Złotym odznaczeni zostali: Zofia Błaszkiewicz i Radosław Koj. Medale Srebrne otrzymali: Jerzy Anzel, Jacek Gurgul, Izabella Lewandowska, Jacek Szamot, Anna Szczepaniak i Anita Wałdowska. Wyróżnienia i podziękowania wręczone zostały radnym, członkom zarządu, zasłużonym pracownikom starostwa i jednostek, gościom i współpracującym z powiatem samorządowcom z gmin i powiatów. Zobacz pełną listę wyróżnionych na www.brodnica.com.pl. 

 

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, listów gratulacyjnych i słów uznania za pracę na rzecz wspólnot lokalnych oraz za propagowanie idei samorządności. Senator Ryszard Bober przekazał staroście Piotrowi Boińskiemu z okazji 25-lecia powiatu brodnickiego pamiątkowy senacki grawerton z jubileuszową dedykacją. „Doceniając 25 lat działalności Powiatu Brodnickiego, skutecznego w swojej działalności i stanowiącego podstawę demokratycznego państwa prawa, składam gratulacje oraz jubileuszowe życzenia. Kierują więc słowa uznania za propagowanie idei samorządności i troskę o potrzeby lokalnych wspólnot. Życzę kolejnych sukcesów oraz poczucia satysfakcji z pracy , która przynosi wymierne efekty i służy dobru mieszkańców powiatu” - napisał senator.


 

Były życzenia i gratulacje od gości - samorządowców województwa, przedstawicieli powiatów i gmin. Nie zabrakło życzeń od wojewody Michała Sztybla, marszałka Piotra Całbeckiego, posła na Sejm Zbigniewa Sosnowskiego oraz podsekretarza stanu w MRPiPS Pawła Zgórzyńskiego. Oprawę artystyczną jubileuszu 25 powiatu zapewniła młodzież z działającej w ILO grupy teatralnej „Piątek 13”. 

pm, fot. P. Majchrzak 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama