Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 29 kwietnia 2025 20:59
Reklama

Brodnica czeka na normalność. Zwyciężyliśmy

Brodnica czeka na normalność. Zwyciężyliśmy

Szanowni Państwo mieszkańcy Brodnicy i powiatu brodnickiego, Komitet Organizacyjny działający od kilku miesięcy na rzecz demokracji i poprawy frekwencji podczas wyborów 15. X. 2023 r., składa podziękowania wszystkim osobom, które wsparły nasz program. Razem i to licznie uczestniczyliśmy w obu marszach w Warszawie 4 czerwca i 1 października. Dzięki banerom, flagom i plakatom, byliśmy zauważeni i wielokrotnie pokazywani przez stację TVN oraz niektóre stacje zagraniczne. Braliśmy udział w kilku spotkaniach z Donaldem Tuskiem. Tuż przed wyborami zorganizowaliśmy przedwyborcze spotkanie z kandydatami z naszego okręgu, które zgromadziło nadspodziewanie liczną grupę osób. Uczestniczyliśmy też w innych akcjach mających na celu zachęcenie do udziału w wyborach, a także na Dużym Rynku wzięliśmy udział w wydarzeniu pt. Aleja Milionerów PiS. Osoby spoza naszego kręgu uprzejmie informujemy, że działaliśmy i w dalszym ciągu działamy za własne pieniądze. Manifestowaliśmy z myślą o Polsce tolerancyjnej, wolnej, demokratycznej, nowoczesnej, sprawiedliwej i europejskiej. Ona taka będzie. A my przyczyniliśmy się do zwycięstwa demokratycznej opozycji w minionych wyborach. Poniższe zestawiania pokazują, że udało nam się osiągnąć cel. 

W mieście, w głosowaniu wyraźnie zwyciężyła Koalicja Obywatelska.

- Koalicja Obywatelska 32,95 proc.(4 715 głosów) 

- PiS - 29,55 proc.(4 229 głosów)

- Trzecia Droga – 18,87 proc.(2 700 głosów)

- Nowa Lewica – 7,60 proc.(1 087 głosów)

- Konfederacja - 5,74 proc. (821 głosów)

W Sejmie nowej kadencji nasz region reprezentować będą: poseł Zbigniew Sosnowski i senator Ryszard Bober. Obaj są członkami PSL, w wyborach startowali z listy ugrupowania „Trzecia Droga”

Na wszystkie akcje zabieraliśmy banery z nadrukiem: Brodnica czeka na normalność. Nadal na tę normalność czekamy, ale wokół już jest piękniej i życzliwie.

Komitet Organizacyjny „Brodnica dla demokracji”



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama