Nazywam się Agnieszka Jura-Walczak, jestem społeczniczką działającą czynnie na rzecz walki z wykluczeniem społecznym oraz walki o równe prawa. Z wykształcenia jestem rzeczoznawcą majątkowym, inż. mechaniki i budowy maszyn, nauczycielką, biegłą sądową. Moją aktywność polityczną zaczęłam w 2018 roku, zostałam członkinią Rady Krajowej „Nowoczesnej” i radną Rady Miasta Włocławek VIII kadencji. Udało mi się zorganizować wiele akcji ważnych społecznie: lokalne edycje Kongresu Kobiet, spotkania pod nazwą „Kobieta Nowoczesna”. Jestem inicjatorką powstania Kujawskiej Izby Rozwoju Biznesu. Od lat jestem czynnie zaangażowana w rozwój samorządności poprzez wciąganie lokalnych społeczności w procesy podejmowania decyzji dotyczących spraw lokalnych (konferencja „Włocławek - Miasto dla biznesu”, Rada Biznesu).
Bodźcem do działania w Parlamencie
jest dla mnie przede wszystkim misja niesienia pomocy innym. W związku z moim doświadczeniem wynikającym z bycia radną, wszystkie lokalne działania na rzecz mieszkańców Włocławka, chcę przenieść na arenę ogólnopolską. Nieważne czy jesteś w Brodnicy, Włocławku czy w Warszawie. Polska potrzebuje powrotu do normalności, w każdej dziedzinie życia, tu i teraz. To jest główny powód mojego kandydowania do Sejmu! Za dużo złych rzeczy wydarzyło się przez ostatnie 8 lat. Wiem, że bycie parlamentarzystą, to trudne zadanie, ale mam akceptację moich dwóch cudownych i wyrozumiałych córek. Mam w nich ogromne wsparcie, to wspaniałe, że zawsze mogę na nie liczyć. Nawet wtedy, gdy moja aktywność społeczno-zawodowa wymaga wyjazdów. Najważniejsze, że rozłąka nie trwa zbyt długo, uważam, że dobrze nam to wychodzi. Jestem przyzwyczajona do życia „na walizkach”, bycie posłanką to misja, do której jestem gotowa. Zresztą dotychczasowe sprawy zawodowe i społeczne aktywności, w których uczestniczę, wiążą się z wyjazdami. Nie będzie to dla mnie czymś nowym.
Od dawna ludzkie sprawy są mi bliskie
Jestem społecznikiem, spotykam się z ludzkimi problemami z wykluczeniem najsłabszych. Udało mi się już skutecznie pomóc np. mieszkance Włocławka w wymianie kotła węglowego, na gazowy. W czasie pandemii informowałam przedsiębiorców o formach wsparcia z Urzędu Pracy i Urzędu Marszałkowskiego, organizowałam konferencje, na których mieszkańcom przekazywałam wiedzę o zasadach Nowego (Bez)Ładu. Natomiast w trakcie Strajków Kobiet wspierałam protestujących organizując im pomoc prawną. Ponadto jestem organizatorką dwóch lokalnych edycji Kongresów Kobiet, propagatorką rozwoju sieci kontaktów – cyklu spotkań pod nazwą „Kobieta Nowoczesna”, łączących lokalne kobiety - pozwalających na wspólną wymianę doświadczeń w zakresie życia zawodowego, rodzinnego oraz rozwoju zainteresowań.
Jestem orędowniczką
ustanowienia Placu Praw Kobiet we Włocławku, obecnie działam na rzez utworzenia Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Włocławek. Także doprowadziłam do spotkania Rady Biznesu, które dotyczyło form wsparcia włocławskich przedsiębiorców. Rada Biznesu została zainicjowana na zorganizowanej przeze mnie konferencji „WŁOCŁAWEK MIASTO DLA BIZNESU”. Podpisaliśmy wówczas wypracowane wcześniej „Porozumienie na rzecz rozwoju Włocławka”. W skład Rady Biznesu wchodzą przedstawiciele stowarzyszeń biznesowych działających na obszarze Włocławka, szkół wyższych oraz Urzędu Pracy. Także nawiązałam współpracę z Bankiem Żywności z Grudziądza, dzięki której produkty zebrane w ramach zbiórki w sklepach sieci Lewiatan mogli dostać mieszkańcy Włocławka. Dystrybucje przeprowadziła Krystyna Marszałek. Ideą akcji było: „aby święta były godne, a nie głodne”. Zorganizowałam kilkanaście miejsc zbiórek zlokalizowanych w różnych częściach Włocławka. Zorganizowałam grupę kilku stowarzyszeń, społeczników, prawników, która zaangażowała się w pomoc Ukrainkom i Ukraińcom uciekającym przed wojną. Współpracując mogliśmy osiągać więcej.
Co ważne dla miasta i okolic
wprowadziłam Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku na Platformę wsparcia dla szpitali. W porozumieniu z administracją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku przygotowaliśmy listę potrzeb – spis najważniejszych materiałów, urządzeń i usług, które są niezbędne do skutecznej walki z korona wirusem, a których naszemu szpitalowi brakuje.
Mając świadomość, że w Polsce przez zanieczyszczone powietrze rocznie umiera ok. 45 000 osób. zorganizowałam szkolenia dla mieszkańców Włocławka pt. „Program czyste powietrze w praktyce”. Zainicjowałam też powstanie maseczkomatu. Dzięki mojej inicjatywie w Centrum Handlowym WZORCOWNIA został uruchomiony automat do sprzedaży środków ochrony osobistej.
W Sejmie będę reprezentantką wszystkich kobiet
Przywrócenie nam godności i respektowania naszych praw jest dla mnie najważniejsze. Jestem zwolenniczką swobody gospodarczej. Będę przedstawiała rozwiązania przywracające gospodarce wolnorynkowe reguły, bezpieczeństwo i zaufanie, ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej. Należy jak najszybciej uprościć prawo podatkowe. Czas skończyć z zasadą „chytrego państwa” i z gigantycznym marnotrawstwem publicznych pieniędzy na fasadowe inwestycje - widma. Przywróćmy normalność w edukacji, dosyć z indoktrynacją ideologiczną ministra Czarnka i jego popleczników. Tylko dostęp do rzetelnej wiedzy jest gwarantem rozwoju naszych dzieci.
Od 8 lat rządzą nami niekompetentni ludzie, którzy niszczą mechanizmy normalnego i demokratycznego państwa. Dlatego, 15 października wspólnie przywróćmy w Polsce normalność!
Zapraszam na spotkanie ze mną w Brodnicy na Dużym Rynku, 5 października od godz.14.00-16.00.
(rek)
Napisz komentarz
Komentarze