Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 02:54
Reklama

Lekkoatletyka. Medale i rekordy życiowe

Lekkoatletyka. Medale i rekordy życiowe

Brodniccy lekkoatleci wzięli udział z sukcesami w III Memoriale Michała Joachimowskiego w Białych Błotach. Zdobyli dwa złote medale, jedne srebrny i dwa brązowe.

- To były ostatnie praktycznie zawody dla moich podopiecznych umożliwiające zdobycie minimum uprawniające do startu we wrześniowych mistrzostwach Polski – mówi Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów. W zawodach wzięło udział 14 zawodniczek i zawodników naszego klubu. 

Świetnie wypadł Dawid Pałkowski (junior młodszy) w biegu na 100 m uzyskując w eliminacjach czas 11,34 a w biegu finałowym zwyciężył z czasem 11,33 zdobywając złoty medal i główną nagrodę finansową zawodów. Drugi złoty krążek dla brodnickiego klubu zdobył Olaf Kocik (junior młodszy), który pchnął 5 kg kule na odległość 14, 20 m i ustanawiając nowy rekord życiowy. 

Świetnie spisała się na bieżni sztafeta sprinterek w biegu 4x100 m w rywalizacji z 11 ekipami lekkoatletek z innych klubów. Brodniczanki – Julianna Zagórska, Karolina Cellmer, Natalia Pesta i Weronika Narodzonek wywalczyły srebrny medal w kategorii młodzik z czasem 51,65.  Brązowy medal zdobyła w biegu na 300 m Karolina Cellmer z czasem 43,24 poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie. Brązowy medal zdobył także Maciej Kryszpin (młodzik) w biegu na 100 m z czasem 12,00. To jest jego nowy rekord życiowy na tym dystansie.

- Zadowolony jestem także z wyników uzyskanych przez pozostałych moich podopiecznych- dodaje trener. -  Kilkoro poprawiło swoje rekordy życiowe w tych zawodach.

W biegu na 100 m Mikołaj Rumiński (junior młodszy) uzyskał czas 11,46. na Tyma samym dystansie Weronika Narodzonek (młodzik) poprawiła swój rekord życiowy – 13,36, Julianna Zagórska – 13,63 a Natalia Pesta (młodzik) poprawiła swój rekord życiowy – 13,68.

W biegu na 600 m Wiktoria Leśniewska ustanowiła nowy rekord życiowy na tym dystansie uzyskując czas 1:48,73. Adrianna Gługiewicz (junior młodszy) w biegu na 800 m uzyskała czas 2:25,78 a Sylwia Kazimierczak - 2:29,23. 

W kategorii dzieci Tomasz Pawlak  60 m pokonał w czasie 8,86 zajmując czwarte miejsce w stawce. Czwarta na mecie była także Oliwia Pankowska w biegu na 60 m  z czasem - 9,55. w tej samej kategorii wiekowej Joanna Śliwińska w biegu na 300 m uzyskała czas 53,06.

Brodniczanie w czasie kilku startów w mityngach w Warszawie, Łodzi, Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy walczyli o prawo startu we wrześniowych Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. 

Kwalifikacje uzyskali: Karolina Cellmer - młodzik (300 m, i sztafeta 4x100), Dawid Pałkowski - junior młodszy (100 i 200 m), Olaf Kocik  - junior młodszy (kula i dysk), Martyna Mierzejewska – junior (400 m), sztafeta 4x100 m (Julianna Zagórska, Karolina Cellmer, Natalia Pesta i Weronika Narodzonek
 
- O minimum kwalifikacyjne stara się trapiony kontuzjami Maciej Kryszpin – mówi Zenon Rosiński. – Teraz od 16 do 26 sierpnia będziemy przygotowywać się w górach do startu we wrześniowych  MP. Młodzicy walczyć będą w Słupsku, juniorzy młodsi w Łodzi a juniorzy w Radomiu. Po obozie przewiduje jeszcze dwa starty kontrolne w Warszawie. 

Marek Ewertowski
Fot. nadesłane

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 9.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 8.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 7.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 7.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama