Katarzynki
30 listopada w Brodnickim Domu Kultury, na wspólnym muzykowaniu spotkają się seniorzy z całego województwa kujawsko-pomorskiego. „Katarzynki” obchodzone są w nocy z 24 na 25 listopada, w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wówczas odbywają się wróżby kawalerów dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Żeńskie święto zostało jednak zapomniane na rzecz imprezy Andrzejkowej, kiedy to kobietom poszukującym partnera mają się spełniać pomyślne wróżby. Cokolwiek by o tej tradycji nie mówić, najważniejsze, że stała się ona pretekstem do wspólnej zabawy. Niesamowita atmosfera, gorące rozmowy, spora dawka humoru i biesiada do późnych godzin – tak w skrócie można opisać Brodnickie „Katarzynki”, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych BDK. Organizatorem tych spotkań jest Barbara Glinka z Towarzystwa Miłośników Kultury „Brodniczanka” wraz z Brodnickim Domem Kultury.
Jarmark Bożonarodzeniowy
Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy z innego powodu. Jest jednak coś, co lubi każdy – tradycję obdarowywania się prezentami. Poszukiwanie upominków powinno jednak być przyjemne, dlatego wszystkich, którzy choć na chwilę chcą uciec od świątecznego zgiełku i masowej produkcji zapraszamy 18 grudnia na Duży Rynek w Brodnicy na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Brodnicki Dom Kultury. Będzie można nie tylko zrobić świąteczne zakupy, ale również zjeść coś ciepłego i wspólnie pokolędować. Zachęcamy wystawców do zgłaszania swoich stoisk (liczba miejsc ograniczona).
Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim
4 grudnia do Brodnicy przyjeżdża Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, były marszałek Sejmu. Jest autorem książki „Polska może być lepsza”- to najnowsza jego publikacja.
Mamy być dumni, że wstaliśmy z kolan, a nie zauważać, że upadliśmy na głowę. Narzucają nam język nienawiści. Wyzywają od zdrajców i odmawiają polskości. Koszulka z napisem „„Śmierć wrogom ojczyzny” ma być miarą patriotyzmu.
Świat jeszcze przed chwilą patrzył na nas z podziwem. Liczono się z naszym zdaniem. Byliśmy wiodącym państwem Europy. Dziś patrzy się na nas ze zdumieniem. Stoimy z boku. Władza mówi, że dumnie, ale faktem jest, że samotnie. Po co nam Unia Europejska? Czy zagraża nam Rosja? Na ile możemy polegać na USA? Jak wrócić do wielkiej gry?
Na takie pytania odpowiada Radosław Sikorski, wykładowca Harvardu, były minister obrony i spraw zagranicznych. Człowiek, który prowadził grę z największymi: Clintonem, Ławrowem, Merkel czy Janukowyczem.
Napisz komentarz
Komentarze