Wyróżnienia podczas uroczystości
Główne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Brodnickim Domu Kultury, były okazją do uhonorowania i wyróżnienia osób zasłużonych dla Brodnicy. W uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymał Jarosław Radacz Burmistrza Brodnicy.
Statuetkę Primus Inter Brodnicienses otrzymały dwie brodnickie firmy:
- Firma Piascol z okazji jubileuszu 30-lecia firmy oraz Firma Rejbud z okazji jubileuszu 25-lecia firmy. Za pełną poświęcenia postawę i niesienie pomocy z narażeniem własnego życia podczas działań ratowniczych w czasie podtopień Brodnicy jesienią 2017 roku i wiosną 2018 roku Medale Brodnicy otrzymali: kpt. Krzysztof Naturki, mł. ogn. Paweł Rynecki, Andrzej Werner z OSP w Brzoziu
Krew dla niepodległej
“Krew dla Niepodległej” to akcja kierowana nie tylko do harcerzy, lecz do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu a także odwiedzających nasze miasto. ZHP Hufiec Brodnica proponuje świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób. Razem możemy pomóc wielu potrzebującym. Wystarczy przyjść i oddać krew podczas XXVI Rajdu Ducha. Krwiobus będzie dostępny 25 listopada w godz. od 9:00 do 13:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej 29. Zapraszamy.
3 x Bezpieczeństwo
Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy, zapraszają przedstawicieli lokalnej społeczności, na debatę społeczną, podczas której poruszone zostaną tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Debata odbędzie się 29 listopada o godz. 11.00, w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Głównym tematem spotkania, będzie szeroko pojęte bezpieczeństwo osób w wieku senioralnym. O bezpieczeństwie dyskutować będą policjanci z brodnickiej komendy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego. Policjanci omówią przestępstwa, których ofiarami najczęściej padają osoby w wieku senioralnym (oszustwa na wnuczka, telemarketera czy domokrążców) a także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w internecie (bezpieczeństwo konta bankowego, bezpiecznych zakupów oraz danych i prywatności) oraz przedstawią założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i sposób posługiwania się Mapą. Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej omówi zasady bezpieczeństwa pożarowego, a pracownik Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej opowie jak żyć zdrowo, bez nałogów.
Napisz komentarz
Komentarze