Trzy dni, kilkanaście spektakli, niezwykli aktorzy i cudowna publiczność - tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Już po raz XIII od 15 do 17 czerwca w Brodnickim Domu Kultury gościć będą amatorskie grupy teatralne z całej Polski na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna.
Festiwal zainauguruje 15 czerwca o godz. 18.00, Aneta Teodorczuk-Perchuć premierowym spektaklem „Matka, żona, kochanka” w którym wystąpi także Tomasz Krezymon (piano) w reżyserii Anny Gryszkówny. Wstęp na spektakl za okazaniem wejściówek (do odbioru w brodnickim Domu Kultury).
Czy istnieje recepta na pogodzenie trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką? Aneta Teodorczuk-Perchuć w muzodramie „Matka żona i kochanka” stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Mogą się one nie spodobać. Mogą one zmotywować do działania. Mogą rozśmieszyć, bo aktorka śpiewając znane piosenki ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną panią domu z dużym dystansem ale bardzo szczerze. Będą takie utwory jak „All about a bass”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, „Ostatnia niedziela”, czy „Zaopiekuj się mną”. Będzie szczerze, będzie bardzo zabawnie, kobieco a czasem rubasznie. Na pewno prawdziwie i bez ściemy.
Aneta Teodorczuk-Perchuć - aktorka i wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie, na Wydziale Aktorskim. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć ją w serialach: „Rodzinka.pl”, „Singielka” czy „Druga szansa”.
Tomasz Krezymon - kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje na stałe z Michałem Bajorem. Od 2018 roku jest także kierownikiem muzycznym Teatru im. Jaracza w Olsztynie.
16 czerwca (sobota) godz. 10.00 teatr „Głosy” - Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach - „Książę i żebrak”. Godz. 11.15 Scena młodych „Studio P” - MDK Toruń - „Sprawa Dżosza”.
Godz. 12.10 – Angelika Sokolska z Wrocławia - „Ja, Mania”, godz. 13.00 Studio teatralne „Oj” - Kutnowski Dom Kultury - „Trzy siostry (ale nie te Czechowa, tylko czarownice z Makbeta)”.
Godz. 15.00 – Teatr "Poczekalnia snów" - Słupski Ośrodek Kultury – Teatr „Rondo" - „A po tym nastała cisza”. Godz. 16.00 - "Cokolwiek" (Czarująco Optymistyczni Kabareciarze Oczekujący Licznych Wielbicieli i Entuzjastycznego Klaskania) – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi w Luboniu - „Co jest grane?”. Godz. 16.45 – Grupa teatralna „od jutra” - Kutnowski Dom Kultury - „Chmurny tryptyk z trupem w tle”. Godz. 17.40 – Teatr "Kompromisu nie będzie" - Sopot - „Caramba!”
17 czerwca (niedziela) godz. 10.00 – Teatr "W kratkę" (spektakl dziecięcy) - Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach - „Piraci”, godz. 10.50 – Teatr „Cokolwiek" (spektakl dziecięcy) -Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu - „Kopciuszek”, godz. 11.40 – Teatr "Drama” – Miejski Dom Kultury w Oleśnie „FB - Generation”, godz. 12.20 - Grupa Teatralna Ło/men – Miejski Ośrodek Kultury Lubawa - „Januszek - Hardcor Disco”. Około godz. 15.30 – ogłoszenie wyników i zakończenie Festiwalu.
Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna BUT 2018 współfinansowany jest ze środków województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz gminy miasta Brodnica. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury i Sztuki „Bractwo” w Brodnicy.
Opr. (ev)
Fot. Piotr Wroniewicz
Napisz komentarz
Komentarze